×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نقش امنيتي كشورهاي حوزه خليج فارس در توسعه گردشگري منطقه
پدیدآورندگان : نيلوفر متولي زاده (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش ملي قشم و چشم انداز آينده
خلاصه : ويژگي ها، ساختارها و به هم پيوسته امنيتي در منطقه خليج فارس، باعث شك لگيري شبكه اي از روابط امنيتي ميان كشورهاي اين منطقه گرديده است. بر اين اساس، امنيت اين كشورها را نمي توان جدا از يكديگر تصور نمود به گونه اي كه هر گونه تغيير و تحول در وضعيت يكي از كشورها باعث م يگردد موقعيت ساير كشورها نيز تحت تاثير قرار گيرد. اين مسئله به نوبه خود موجب تشكيل يك مجموعه يا زير مجموعه امنيتي منطق هاي در اين منطقه مي گردد. از سوي ديگر اين امر، منجر به ايجاد وابستگي متقابل امنيتي ميان اعضاي اين مجموعه گرديده است. بدين ترتيب و درصورت پذيرش مسئله فوق، بايد پذيرفت كه مقابله با تهديدات و چالش ها در سطح منطقه نيز نخست بايد با حضور همه اعضاي اين مجموعه صورت پذيرد و در مرحله بعد حل اين چالش ها تنها با يك اقدام دسته جمعي از سوي تمامي اعضاي مجموعه و در قالب مديريت امنيتي دسته جمعي امكا نپذير خواهد بود. امروزه وضيعت ناپايدار منطقه ايي در سطح منطقه خليج فارس باعث ايجاد وضيعت منفي حضور گردشگر بر اساس آمار بي ناللمللي در سطح منطقه در سه سال اخير شده است. بر اين اساس هدف اصلي اين مقاله در وهله نخست آشنايي با منطقه و چگونگي نقش خليج فارس به عنوان يك مجموعه امنيتي و درگام بعدي شناسايي جاذبه هايي كه باعث توسعه گردشگري در منطقه شده اند پرداخته مي شود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-QESHM01-QESHM01_122.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/6/27
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/27
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.