×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تاثير ساختارسازماني بر نظام شايسته سالاري در سازمانها
پدیدآورندگان : مهدي داريني (پديدآور)
محمد غفران (پديدآور)
زينب برادران شاهرودي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس سالانه پارادايم هاي نوين مديريت در حوزه هوشمندي
خلاصه : در عصر حاضر كاركنان در شرايطي فعاليت هاي كاري را انجام مي دهند كه مهمترين ويژگي آنان عدم اطمينان ، پيچيدگي، جهاني سازي و تغييرات فزاينده تكنولوژيكي در سازمانها مي باشد . موفقيت سازماني با اين شرايط مستلزم تغيير در فعاليت هاي سازماني و بويژه تغيير در ساختار سازماني بوده است، ساختار سازماني تصريح مي كند كه وظايف، چگونه تخصيص داده شوند، چه شخصي به چه كسي گزارش دهد و سازوكارهاي هماهنگي رسمي و همچنين الگوهاي تعاملي سازماني كه بايد رعايت شوند كدامند سازمان ها براي حفظ بقا در دنياي رقابتي فعلي ، به نيروهاي شايسته و خلاقي نياز دارند كه بتوانند آنها را در طوفان به روزآمدي دايمي محيط حفظ و حراست نمايند . اينان كساني هستند كه با اتكا بر شايستگي ها و خلاقيت هاي خود ، راه پيشرفت و تعالي را براي سازمان به ارمغان آورده و از حذف بنگاه اقتصادي خود از صحنه رقابت ممانعت بعمل مي آورند . كاركنان با همسو كردن آمال خود با آرمانهاي سازماني ، مي توانند در دستيابي به اهداف سازماني ، منشاء اصلي تحرك و پيش برنده سازمان در اجراي برنامه هاي كوتاه و بلندمدت خود باشند .بدون برخورداري از چنين منابع غني انساني ، برآورده شدن آرزوها و آمال سازماني تقريبا غير ممكن مي باشد. هدف از پژوهش حاضر بررسي تاثير ساختارسازماني بر نظام شايسته سالاري در سازمانها مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-OICONFERENCE03-OICONFERENCE03_017.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/6/13
تاریخ تغییر رکورد : 1397/3/8
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.