×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: پيش بيني زمان شكست ولتاژ عايقها با اموزش شبكه عصبي MLP به كمك قوانين فازي
پدیدآورندگان : محمد كمالي (پديدآور)
سعيد راحتي (پديدآور)
حبيب رجبي مشهدي (پديدآور)
حسين فلاح (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : كامپيوتر / Computer
وضعیت نشر : پانزدهيمن كنفرانس مهندسي برق ايران
خلاصه : استفاده از منطق فازي در آموزش شبكه هاي عصبي به دليل نزديكي آن به زبان انساني ونيز به جهت همگرايي سريعتر در آموزش و نياز به عصبهاي كمتر، آن را نسبت به ديگر روشها مانند آموزش مبتني بر الگو يا تكرار، متمايز كرده است. در اين مقاله به كمك يك تدوين چديد براي قوانين متناسب با ساختار شبكه هاي عصبي پرسپترون چند لايه ، روشي براي آموزش آنها بر اساس قوانين فازي ارائه مي شود. مدل پيشنهادي خود را با يك مدل آموزش ديده بر اساس روش پس انتشار خطا از نظر سرعت همگرايي و دقت در يادگيري تعداد عصبهاي موجود در شبكه ي عصبي مقايسه مي كنيم. براي اينكار آزمايشي براي پيش بيني زمان شكست ولتاژ عايقها در سلف مدار ترانس ترتيب داده شد. متوسط خطاي پيش بيني براي يك مجموعه آموزش 75 عضوي، 0/122 با 4 عصب و براي آموزش به روش كلاسيك براي همين مجموعه، متوسط خطا، 0/15 با 14 عصب مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICEE15-ICEE15_226.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1385/11/17
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.