×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اخلاق سياسي در اسلام
پدیدآورندگان : محمدحسين سلحشور (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي اقتصاد، حسابداري، مديريت و علوم اجتماعي
خلاصه : اخلاق سياسي در دين مبين اسلام به واسطه بزرگاني چون پيامبر اكرم (ص)، حضرت علي( ع )و ائمه اطهار توصيه شده است و اين همان اخلاق سياسي است كه توسط قرآن كريم براي تمامي مسلمانان تبيين شده است. در ارتباط با اخلاق و فرهنگ سياسي اگر خواهان اجراي عدالت سياسي موفق باشيم بايد با سياستي اسلامي حركت كنيم كه هم با اخلاق اسلامي سازگار باشد و هم با فرهنگ قدرتمند و زاينده ما تناسب داشته باشد.در اين مقاله با استفاده از روش توصيفي و استنادي به بررسي مساله مهم و اساسي اخلاق سياسي در اسلام پرداخته شده و اصول اين سياست ناب از منظر قرآن كريم ، پيامبر مكرم اسلام و مولاي متقيان علي ( ع ) مورد واكاوي و بررسي قرار گرفته است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-EAMS01-EAMS01_061.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/4/19
تاریخ تغییر رکورد : 1395/10/14
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.