×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اكتشاف منابع در شبكه هوشمند به وسيله ساختارهاي رويهاي
پدیدآورندگان : ناصر مزيني (پديدآور)
عليرضا راستي (پديدآور)
سيروان پرسته (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين همايش ملي فناوري هاي نوين در مهندسي برق و كامپيوتر
خلاصه : با توجه به افزايش روزافزون نياز به انرژي برق در جهان، شاهد نفوذ و گسترش مولدهاي انرژي پاك مانند سلولهاي خورشيدي و توربينهاي بادي در مناطق مسكوني هستيم. اضافه شدن اين واحدهاي توليدي به شبكه برق چالشهايي را به دنبال خواهد داشت. يكي از اين چالشها مديريت واستفاده بهينه از توانهاي مازاد مولدهاي انرژي خانگي است. در اين مقاله يك شبكه همتا به همتاي رويهاي در سطح خانههاي هوشمند ارائه و پياده-سازي شده است. شبكه پيشنهادي با هدف جلوگيري از مصرف غير بهينه انرژيهاي پاك حاصل از مولدهاي خانگي ارائه شده است. با پيادهسازي شبكه پيشنهادي خانههاي هوشمند قادر به تبادل توان بين همسايههاي خود خواهند بود. فروشنده و خريدار در يك بازار انرژي خورد در سطح محلي شركت ميكنند و مراودات توان انجام ميدهند. كار شبيهسازي به وسيله نرمافزارMATLABانجام شده است. با بررسي نتايج حاصل از شبيهسازي به اين نتايج خواهيم رسيد كه پيادهسازي شبكه پيشنهادي علاوه بر بهينه كردن مصرف انرژيهاي پاك، موجب كاهش بار از شبكه سراسري انتقال نيزخواهد شد و تاثيرات مثبتي نيز بر كاهش توليد گازهاي گلخانهاي خواهد داشت.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-IAUFASA02-IAUFASA02_174.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/12/17
تاریخ تغییر رکورد : 1395/7/2
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.