×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كاربرد تكنولوژي ماكروويو در گندله سازي
پدیدآورندگان : زينب باباصفري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس بين المللي رويكردهاي نوين در نگهداشت انرژي
خلاصه : گندله سازي به فرايند تبديل ذرات ريز ميكروني سنگ آهن به گلوله هايي در ابعاد 16-9 mm و پخت آنها گفته ميشود.استفاده از گندله، موجب افزايش بازده فولاد سازي مي گردد. در اين مقاله استفاده از انرژي ماكروويو به عنوان يك منبع حرارتي به منظور خشك كردن، پيش گرم كردن،اكسيداسيون و سخت شدن گندله، مورد ارزيابي قرار گرفته است.به دليل خواص مغناطيسي و دي الكتريكي مگنتيت،امواج ماكرويو با دو مكانيزم هدايت يوني و اتلافات هيستريس ناشي از چرخش مگنتيت مي تواند گرمايي با سرعت 400 درجه سانتيگراد بر min فراهم كند. از مزاياي اين روش،انتقال حرارت سريع، گرمادهي حجمي، بازده انرژي بالا،امكان استفاده همزمان از آن با سوخت هاي فسيلي، كاهش هزينه سرمايهگذاري، عدم وجود آلودگي ناشي از احتراق،انتشار ناچيز گازهاي گلخانه اي در مقايسه با سوختهاي فسيلي، كوتاه بودن زمان عمليات و راه اندازي مجدد، كنترل دماي بهينه گندلهها و افزايش كيفيت آنها به دليل اكسيداسيون كامل مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ETEC02-ETEC02_192.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/9/28
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/7
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.