×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: زنا
پدیدآورندگان : ‏ لطفي، سكينه (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

توصیفگر : قرآن
جرم
زنا
قانون
وضعیت نشر : دانشكده مطالعات تطبيقي قرآن شيراز ، ، ۱۳۹۱
مشخصات فیزیکی : ۷، و، ۱۷۸ ورق
خلاصه : هدف این پژوهش بررسی زنا از دیدگاه قرآن و اسلام است. زنا عبارت است از: جماع مرد با زني كه بر او ذاتاً حرام است اگرچه دردبر باشد. زنا در صورتي موجب حد مي‌شود كه زاني يا زانيه بالغ، عاقل و مختار بوده و به حكم و موضوع آن نيز آگاه باشد. اقسام زنا عبارتند از: زناي محصنه، زناي غيرمحصنه، زناي به عنف و زناي با محارم . پيامدهاي كه زنا به دنبال دارد عبارتند از: تضعيف شخصيت انسان، فساد عقل، آسيب ديدن نهاد خانواده، بيماري‌هاي تناسلي، فرزندان نامشروع و عقوبت و عذاب و...
یادداشت :
/ سکینه لطفی؛ استاد راهنما: دكتر علی ميرآفتاب
دفاع شده
شناسه : 611354
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/21
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.