×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تأثير آبخور موج شكن شناور پانتوني تك بر نيروهاي مهار آن با استفاده از مدل آزمايشگاهي
پدیدآورندگان : محسن سلطانپور (پديدآور)
پيمان آق تومان (پديدآور)
فاطمه علي ياري (پديدآور)
فريدون وفايي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : مهندسي دريا و سواحل
وضعیت نشر : ششمين كنفرانس هيدروليك ايران
خلاصه : استفاده از موج شكنهاي شناور به دليل داشتن مزاياي فراوان نسبت به موجشكنهاي ثآبت به طور چشمگيري در حال افزايش است. مطالعه و طراحي موجشكنهاي شناور شامل طراحي هيدروليكي، طراحي سازه و طراحي سيستم مهار آن است. آگاهي از نيروهاي مهار كه نگهدارنده هاي موج شكن شناور هستند باعث ايجاد اطمينان از سيستم مهار در مواقع طوفاني ميشود. لذا در اين پژوهش تأثير آبخور موجشكن شناور پانتوني تك بر روي نيروهاي مهار آن با استفاده از روش مدل آزمايشگاهي مورد بررسي قرار گرفته است. در اين راستا، تعداد 70 آزمايش در فلوم موج مركز تحقيقات حفاظت خاك و آبخيزداري وزارت جهاد كشاورزي بر روي مدل موجشكن شناور پانتوني تك با سه آبخور نسبي (0/17 ، 0/13 و 2/0 = D/d) انجام گرفت. در هر آزمايش تعداد 250 موج نامنظم با طيف انرژي موج JONSWAP به مدل تآبيده و محدوده ارتفاعات و پريودهاي امواج به گونهاي انتخآب شد كه تيزي امواج بين 0/01 تا 0/08 قرار گيرد ارتفاع امواج تآبشي و عبوري توسط دو دستگاه ارتفاعسنج موج به ترتيب در جلو و پشت سازه مدل ثبت شده اند. بازتآب امواج از سازه با استفاده از سه دستگاه ارتفاع سنج موج در حد فاصل بين مدل سازه و پارو ثبت و فاصله آنها با استفاده از روش Mansard محاسبه شده است. همچنين براي ثبت نبروهاي مهار، يكي از مهارهاي سمت ساحل و يكي از مهارهاي سمت دريا به strain gauge متصل شدند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-IHC06-IHC06_002.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1388/2/15
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/8
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.