×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تاثير نقش المان هاي(نشانه هاي) شهري در حس تعلق به مكان در محيط هاي انسان ساخت
پدیدآورندگان : دكتر سيروان بهرامي (پديدآور)
دلير محمديان (پديدآور)
ارسلان وزيري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس تخصصي معماري و شهرسازي ايران
خلاصه : از آنجا كه انسان در دنياي معاصر توام درگير با بحران هاي اجتماعي، اقتصادي، زيست محيطي و فرهنگي است، توجه به عوامل معنا ساز راهي است براي پيوند انسان با محيط پيرامون خود، كه اين پيوند به هر ميزان محكم تر باشد ارتباط او با محيط بيشتر و در نتيجه حس تعلق او به مكان نيز بيشتر خواهد بود، كه اين حس تعلق به مكان موجب حس رضايتمندي او از محيط مورد استفاده خود مي شود. و اين حس رضايت انسان را به مسيري هدايت مي كند كه در جهت پايدار نگاه داشتن محيط پيرامون مورد استفاده خود تلاش بيشتري از خود نشان دهد. در اين راستا استفاده از علم نشانه شناسي مي تواند نقش موثري در معنا بخشي به محيط هاي انسان ساخت و جهت دهي به انسان در محيط اطراف خود ايفا كند. اين پژوهش به بررسي تاثير نقش نشانه ها و ارتباط آن با حس مكان در محيط هاي انسان ساخت مي پردازد. پس از پرداختن به نظريه هاي موجود دراين زمينه و با رويكردي استنتاجي و به صورت تحليلي به آزمون فرضيه مي پردازد، براي به دست آوردن نتايج نهايي از شيوه همبستگي استفاده مي كند
شناسه : oai:civilica.com/Paper-AAUC01-AAUC01_287.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/10/14
تاریخ تغییر رکورد : 1396/3/20
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.