×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تحليلي بر جايگاه اموزش وپرورش درقانون اساسي جمهوري اسلامي ايران
پدیدآورندگان : ياراله اميريان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : نخستين كنگره بين المللي حقوق ايران
خلاصه : قانون اساسي هر كشور برگرفته شده از باورها وارزش،كرامت و هويت ان ملت مي باشد قانون اساسي ايران برگرفته شده از فرهنگ وهويت مردمان اين سرزمين كه شاكله اصلي ان را باورواعتقاد به دين اسماني اسلام است مي باشد دراين ميان اموزش وپرورش مهمترين برنامه براي گسترش بايد ها ونبايد هاي جامعه بين نسل هاي مختلف وشاهراه توسعه وپيشرفت مي باشد در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران چارچوب مشخصي براي اموزش وپرورش، اهداف ،نوع گسترش،نقش و وظايف نهاد هاي مختلف در ان و... مشخص شده است كه بر اين اساس طبق اصل سي ام دولت موظف به گسترش رايگان اموزش وپرورش تا پايان دوره ي متوسطه براي همه ملت و طبق اصل هاي نوزدهم و بيستم قانون اساسي مردم ايران از هرقوم و قبيله با هر رنگ و نژادي از حقوق مساوي برخوردارند و بصورت يكسان در حمايت قانون قرار دارند لذا دولت مي بايست علاوه براموزش وپرورش رايگان به گسترش و در دسترس بودن براي همه احاد مردم اهتمام ويژه ورزد همچنين دولت مي بايست هر انچه كه در توان دارد را بكار گيرد تا بستري مناسب جهت فراهم شدن امرخطير پرورش كه رسيدن جامعه به كمال معنوي در بعد فردي واجتماعي است ميسرشود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-LAWI01-LAWI01_300.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/6/21
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/20
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.