×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: جامعيت با منابع داده هوشمند
پدیدآورندگان : نعمتي , عليرضا , 1343 - (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس ملي مهندسي نرم افزار ايران
خلاصه : براي ايجاد يك سيستم يكپارچه، طراح سيستم بايد شماي واسط را مشخص كرده و تعاريفي از منابع را ارائه دهد. توصيف منبع حاوي شماي منبع (كه محتويات منبع را نشان مي دهد- و رابطه بين عناصر متناظر شماي منبع با شماي واسط است. ايجاد اين روابط به صورت دستي هم كاري طاقت فرسا است و هم احتمال بوجود آمدن خطا در آن زياد مي باشد و عملاً ثابت شده كه استفاده از روش دستي در سيستمهايي با اطلاعات زياد يك تنگنا در كار محسوب مي شود. در اين مقاله روشي جديد براي آموزش خودكار نگاشت بين شماي منبع و شماي واسط ارائه شده است. در اين روش نگاشت يك به يك و برخي نگاشت هاي 1-n خاص ميان عناصر دو شما قابل انجام است. شماي منبع، جستجو و بررسي مي شود و نگاشتها استخراج مي گردد. روش ارائه شده مبتني بر هم انديشي اجزا تشكيل دهنده است كه هرجز مسئله را به گونه اي متفاوت با جز ديگر مي نگرد، سپس پيش بيني اجزا با استفاده از يك ابر يادگير -(Meta Learner جمع مي شود
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCSE01-NCSE01_059.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1387/8/14
تاریخ تغییر رکورد : 1396/10/30
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.