×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: دخالت هاي انگليس در خليج فارس
پدیدآورندگان : مطهره سليمي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش بين المللي خليج فارس
خلاصه : خليج فارس با واقع شدن در جنوب غرب آسيا و جنوب كشور ايران در موقعيت استراتژ يك قرار گرفته و ازديرباز محل چالش قدرتهاي مطرح جهان بوده است اما سرانجام دولت استعماري انگليس بود كه با داشتن نيروي دريايي قدرتمند و كنار زدن ديگر رقبا و ارائه م سائلي چون مبارزه با دزدان دريايي و تجارت برده زمينه را براي نفوذ خود در قرون بعدي فراهم كرد . باكشف نفت و پي بردن به اهميت آن بخصوص به هنگام رخداد جنگ جهاني ميزان نفوذ انگليس در خليج فارس دو چندان گرديد،به نحوي كه تنها قدرت برتر منطقه مطرح گرديد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICPERSIANGOLF01-ICPERSIANGOLF01_203.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/6/22
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/6
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.