×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: عدالت و حقوق زن در اسلام
پدیدآورندگان : افسانه دهقان (پديدآور)
عبدالرضا برزگر (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين همايش ملي عدالت، اخلاق، فقه و حقوق
خلاصه : اسلام، آخرين دين الهي و راه نجات بشريت، بر عدالت تاكيد بسيار داشته و آن را از زواياي مختلف تعريف و تبيين كرده است عدالت معني مساوات و برابري است. عدالت يعني تقسيم يك چيز به طور برابر. در روايات آمده: با عدل آسمان ها و زمين استوار شده اند. يعني اگر يكي از اركان دنيا بيش تر يا كمتر از بقيه باشد نظم و هماهنگي عالم بر هم مي خورد. عدالت در بر گيرنده ي مساوات است و مساوات بخشي مهم از عدالت مي باشد. خداوند حكيم اين نكته را تأييد كرده و در بيش تر قوانين متعلق به زن و مرد اصل مساوات را رعايت نموده است و تفاوت هاي بيولوژيك و نقش هاي جسمي آنان را مانع برابريشان قرار نداده است، چون اين تفاوت ها تأثير چنداني در انسانيت آنان نداشته و از پياده شدن عدالت كه مفهومي است گسترده تر و فراتر از مساوات، پيشگيري نمي كند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MAYBODLAW02-MAYBODLAW02_234.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/11
تاریخ تغییر رکورد : 1395/8/10
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Loding



رمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.