×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: شناسايي ميزان تاثير گرايش به كارآفريني سازماني بر مديريت دانش (مطالعه موردي: اموزش و پرورش شهرستان قائم شهر)
پدیدآورندگان : ماريا خليلي جمناني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس بين المللي حسابداري و مديريت در هزاره سوم
خلاصه : بر اساس نظريات نوين مديريت، مديريت دانش و كارآفريني سازماني در دهه اخير به عنوان مهمترين معيار ارزيابي توفيق سازماني محسوب ميگردد. يكي از شاخه هاي اصلي كارآفريني، كارآفريني در سازمان است كه بدون شك سهم چشمگيري درتوفيق و تعالي سازمان ها دارد. از سوي ديگراموزش و پرورش به عنوان يك زيرساخت حياتي، با يك عدم توفيق مشخص در انجام بهينه ي مأموريت خويش در كشور مواجهه است. در اين مقاله هدف سنجش ميزان همبستگي ميان گرايش به كارآفريني سازماني و مديريت دانش در اداره آموزش و پرورش شهزستان قائمشهر است. حمايت مديريت از كارآفريني سازماني، در دسترس بودن زمان،محدوديت هاي سازماني، آزادي شغلي و پاداش/جبران خدمات به عنوان ابعاد كارآفريني سازماني و رهبري و مديريت، سرمايه فكري، سازمان يادگيرنده، تقسيم دانش، كارتيمي، خلق دانش، بعد ديجيتالي، فرهنگ، راهبرد و ايده و مأموريت به عنوان ابعاد مديريت دانش معرفي شده و همبستگي متقابل اين مؤلفه ها با يكديگر اندازه گيري مي شود. نتايج تحليل همبستگي ميان دو مولفه را نشان مي دهد. در پايان با توجه به نتايج پژوهش، پيشنهادهايي براي توسعه كارآفريني و مديريت دانش در اداره اموزش و پروش شهرستان قائمشهربيان شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-AMTM01-AMTM01_203.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/2/19
تاریخ تغییر رکورد : 1395/6/28
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.