×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: حكمت موسيقي در تمدن ايراني-اسلامي
پدیدآورندگان : فاطمه مهري (پديدآور)
ابراهيم اميركلايي (پديدآور)
كيانا نريمان نژاد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس جغرافيا، عمران، شهرسازي، معماري، مديريت شهري و توسعه پايدار
خلاصه : براي درك بهتر حكمت در موسيقي اسلامي ايران ابتدا شناخت انسان از زيبا شناسي و ماهيتهنر و جايگاه موسيقي در هنرها مورد مطالعه قرار گيرد سپس به شناخت موسيقي بپردازيم زيرا حكمت موسيقي خود در گرو شناخت موسيقي است و همچنين براي درك موسيقي اسلامي در ايران بايد ابتدا پيدايش آن در ايران وسپس تغييرات حاصل از ورود موسيقي عربي به ايران را مورد بررسي و ارزيابي قرار دهيم.موسيقي در ايرانقدمت تاريخي دارد و اينگونه نيست كه از زمان ورود اسلام موسيقي وارد ايران شده باشد و براي درك بهتر حكمت موسيقي در ايران اسلامي بايد ابتدا موسيقي را بشناسيم .بهتر است بدانيم در تپه چغازنبيل قطعه گل پخته به دست آمده كه قدمت آن به سه هزار سال قبل از ميلاد ميرسد كه در آن دونفر مشغول نواختن ساز و فردي ديگر با دهان باز همانند آوازه خوان ديده ميشوند كه شخصي اسير را در قايق حمل ميكنند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-GCAUS01-GCAUS01_040.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/8
تاریخ تغییر رکورد : 1395/8/8
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.