×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تهيه نانوذرات اكسيدروي با استفاده از پراكسيدروي
پدیدآورندگان : اميررضا شاهين (پديدآور)
محسن محسن نيا (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : نانوذره، پودر، بلور
وضعیت نشر : دومين همايش دانشجويي فناوري نانو
خلاصه : براي تهيه نانو پودر اكسيد روي محلول آبي سولفات روي و هيدروكسيد سديم را مخلوط و بوسيله ي سانتريفوژ مخلوط حاصل، رسوبات هيدروكسيد روي جدا مي گردد . سپس رسوبات بدست آمده با پر اكسيد هيدروژن مخلوط مي شود . سل در بسته حاوي مخلوط حاصل را در دماي 348 k به مدت 2 h حرارت داده سپس سل را تا خشك شدن كامل مخلوط آن در دماي 348 k قرار داده شد تا نانو پودر پراكسيد روي زرد رنگ بدست آمد كه با حرارت دادن اين نانو پودر در دماهاي 773 K و 973 K نانو پودر اكسيد روي حاصل مي شود كه بوسيله آزمايش XRD نوع و اندازه كريستالي ذرات تعيين شده و نتايج بدست آمده گزارش گرديده است .
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NANOSC02-NANOSC02_199.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1385/10/27
تاریخ تغییر رکورد : 1395/6/31
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.