×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي قابليت توسعه گونه در حال انقراض سفيد پلت با استفاده از GIS در استان گيلان
پدیدآورندگان : سيد حسن جعفري (پديدآور)
عليرضا اسلامي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي
وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي يافته هاي نوين پژوهشي در علوم، مهندسي و فناوري با محوريت پژوھشھاي نياز محور
خلاصه : استفاده از قابليت سامانه اطلاعات جغرافيايي در مكان يابي مناطق مستعد كاشت گونه هاي در حال انقراض،مي تواند راهكار مناسبي در جهت حفظ واحياء آنها در دراز مدت باشد. گونه سفيد پلت از گونه هاي بومي جنگل هاي هير كاني و جزء گونه هاي در حال انقراض است . در همين راستا مطالعه حاضر در جهت مكان يابي نقاط مناسب كاشت اين گونه و احيا آن انجام گرديد. لذا ابتدا به كمك سامانه اطلاعات جغرافيايي لايه هاي رقومي تأثيرگذار در مكان يابي اين گونه تهيه شد. سپس با روي هم گذاري لايه هاي ارتفاع ،شيب و جهت شيب،نقشه واحد شكل زمين بدست آمد. با روي هم گذاري لايه شكل زمين با لايه تيپ خاك، نقشه واحدهاي زيست محيطي پايه يك حاصل گرديد. در مرحله بعد نقشه پايه يك با لايه بارش و تيپ جنگل منطقه،روي هم گذاري شده و نقشه نهايي حاصل گرديد. هدف از انجام اين تحقيق مكانيابي اين گونه براساس خصوصيات اكولوژيك آن در حوضه آبخيز 18 در استان گيلان مي باشد. كه بدين منظور از روش روي هم گذاري لايه براساس مدل مخدوم استفاده گرديده است كه بر طبق يافته هاي تحقيق 172 هكتار ار منطقه مورد مطالعه داراي توان رويشي مناسب تعيين گرديد كه مشخص شد اين روش هم از دقت بالايي بر خوردار است و مي توان بعنوان روشي قابل اطمينان براي مكانيابي استفاده نمود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICMRS01-ICMRS01_406.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/8
تاریخ تغییر رکورد : 1395/8/18
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.