×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نقش علم حقوق درايجاد روابط صحيح بين شهروندان
پدیدآورندگان : حسناء نصيري (پديدآور)
ابوالفضل سهيلي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش ملي نظارت قضايي و حقوق شهروندي در نظام جمهوري اسلامي ايران
خلاصه : براي روشنتر شدن نقش حقوق درايجاد روابط صحيح بين شهروندان ابتدائا بايد به ضرورت وجودي حقوق شهري توجه نمود اززماني كه بشرزندگي اجتماعي را اغاز كرد دريافت بدون محدوديت ادامه زندگي اجتماعي امكان پذير نيست تجربه نشان داده است هرقدراجتماعات انساني گسترده تر مي شود از دامنه ازادي افراد كاسته و برمحدوديت ها افزوده مي شود به گونه اي كه شهرنشيني اوج پذيرش محدوديت ها است اين محدوديت ها توسط قانون تعيين مي شود و قوانين شهري همانگونه كه تكاليفي براي شهروندان ايجاد مي كند حقوقي را نيز براي ايشان درنظر ميگيرند پس به همان سرعت كه شهرها گسترش مي يابند به تبع آن روابط جديدي بين شهروندان و مديران شهري ايجاد مي شود ضرورتا بايستي قواني شهري نيز متحول و متكامل شوند امري كه تاكنونواقع نگرديده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-SHAHRVANDLAW01-SHAHRVANDLAW01_020.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/10/19
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/2
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.