×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: توسعه اكوتوريسم و ديدگاه ساكنان بومي (نمونه موردي: روستاهاي بخش برزك-كاشان)
پدیدآورندگان : زهرا منتصري (پديدآور)
محسن شاطريان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : اولين كنفرانس بين المللي يافته هاي نوين در علوم كشاورزي، منابع طبيعي و محيط زيست
خلاصه : امروزه بخش بسيار مهمي از فعاليتهاي گردشگري در دنيا مبتني بر بهره مند شدن از طبيعت است كه اكوتوريسم نام گرفته است. بخش برزك يكي از چهار بخش تابع شهرستان كاشان است كه در جنوب غربي اين شهرستان قرار گرفته است. هدف اين پژوهش تعيين عوامل مؤثر بر توسعه اكوتوريسم در روستاهاي اين بخش است. روش پژوهش توصيفي- تحليلي است و ابزار گردآوري داده هاي اصلي، پرسشنامه محقق ساخته است. جامعه آماري، تعداد 357 نفر از ساكنان بالاي 15 سال روستاهاي منطقه هستند. نتايج نشان ميدهد كه عوامل مؤثر بر توسعه طبيعتگردي در منطقه را ميتوان در 5 دسته: عامل خدمات و برنامه ريزي دولتي، عامل فرهنگي و اقتصادي، عامل تبليغات و آموزش، عامل مشاركت و عامل طبيعي تقسيم بندي نمود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NEWCONF01-NEWCONF01_162.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/3/16
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/27
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.