×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: معرفي ژئوتوريسم منطقه سپيدان فارس
پدیدآورندگان : عاطفه نيمروزي (پديدآور)
طهمورث يوسفي (پديدآور)
نوش آفرين حقيقت (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : سي امين گردهمايي علوم زمين
خلاصه : منطقه مورد مطالعه با مختصات 51درجه و 59 دقيقه طول جغرافيايي و 30درجه و 15دقيقه عرض جغرافيايي با وسعت 2854 كيلومترمربع درباختر استان فارس واقع شد هاست اين منطقه با داشتن سيماي كوهستاني و پوشيده ازجنگل به عنوان نگين زاگرس شناخته شدها ست اين محدوده ازنظر زمين شناسي بخشي ازپهنه چين خورده رانده زاگرس را دركمربند كوه زايي آلپ هيماليا دربرميگيرد عملكرد فرايندهاي مختلف زمين شناسي مانند فعاليت هاي تكتونيكي هوازدگي و فرسايش باعث ايجاد مجموعه متنوعي ازآبشارهاي مرتفع و زيبا چشمه ها دره ها و پرتگاه هاي زيبا كارست و رودخانه هاي فصلي ودائمي دراين منطقه شده است هريك ازاين پديده ها به تنهايي ميتوانند بسترمناسبي را براي توسعه صنعت ژئوتوريسم فراهم آورده اند ولي تاكنون بهدلي لعدم معرفي مناسب و كافي براي زمين شناسان گردشگران و ورزشكاران ناآشنا مي باشد كه ما سعي مي كنيم بخشي از اين جلوه هاي طبيعي زيبا را معرفي نماييم
شناسه : oai:civilica.com/Paper-GSI30-GSI30_374.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/11/12
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/6
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.