×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي نقش دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي در توسعه شهري (مطالعه موردي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل)
پدیدآورندگان : صدرالدين متولي (پديدآور)
جاسم چرم زاده (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : نخستين همايش ملي آرمان شهر ايران
خلاصه : در اين پژوهش تاثير وجود دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي بر توسعه شهري به طور عام و دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل به طور خاص بر توسعه شهري شهرستان بابل مورد بررسي قرار گرفته است. نوع و روش تحقيق تركيبي (توصيفي، تحليلي و اسنادي و...) بوده و از ابزار اندازه گيري پرسشنامه براي گردآوري اطلاعات از ميان 400 نفر از شهروندان اين شهرستان شامل 100 نفر از اعضاي هيات علمي و كاركنان دانشگاه ها، 100 نفر از دانشجويان، 100 نفر از شهروندان عادي و 100 نفر از مسئولين شهري و نخبگان نمونه كه به روش نمونه گيري خوشه اي توام با تصادفي ساده انتخاب شده بود، استفاده گرديده است. نتايج يافته ها در تحليل رگرسيون چند متغيره، الگوي تحليل مسير و آزمون t حاكي از آن است كه اكثر پاسخ دهندگان تاثير وجود دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل را بر توسعه شهرستان بابل و متغيرهاي آموزش، رفاه، اقتصاد، فرهنگ و ... مثبت ارزيابي نموده اند. همچنين رضايت پاسخ دهندگان در مورد توجه طرح هاي توسعه شهري به جمعيت دانشجويي اين شهرستان در سطح بسيار پايين قرار دارد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-IRANIANUTOPIA01-IRANIANUTOPIA01_050.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/5/30
تاریخ تغییر رکورد : 1394/7/27
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.