×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: فعاليت ضدقارچي نانوذرات نقره توليد شده با استفاده از گياهان
پدیدآورندگان : زهرا بادروج (پديدآور)
ابوالفضل عرب جوشقاني (پديدآور)
محمد آقامحمدي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : دومين همايش ملي مباحث نوين در كشاورزي
خلاصه : نانوذرات نقره سنتز شده به رو بيولوژيكي به دليل فعاليت هاي منحصر به فردشان عليه فرايندهاي نامطلوب در علوم زيستي از جمله اثرات ضدقارچي، ضدويروسي، ضدرگزايي (كنترل تومورها) و غيره، عوامل نويدبخشي در بيونانوتكنولوژي به شمار مي روند. در اين پژوهش اثر ضدقارچي نانوذرات نقره توليد شده از دو گياه انگور و گردو بر روي دو گونه قارچ Aspergillus flavus و Fusarium oxysporum با استفاده از روش انتشار چاهك مورد بررسي قرار گرفته است. نانوذرات توليد شده توسط طيف سنجي مرئي- فرابنفش (UV-vis) و ميكروسكوپ الكتروني گذاره (TEM) شناسايي شدند. اثر ضدقارچي نانوذرات نقره سنتز شده با اندازه گيري هاله عدم رشد بررسي شد. بيشترين هاله عدم رشد، مربوط به نانوذرات نقره سنتز شده از عصاره برگ گردو بر روي گونه Fusarium oxysporum بود(1+-1). نتايج نشان مي دهد كه نانوذرات نقره داراي فعاليت ضدقارچي قابل توجهي مي باشند. بنابراين، مطالعات بيشتر براي كاربردهاي باليني آنها لازم مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCNCA02-NCNCA02_233.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/6/14
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/26
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.