×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: برسي و تحليل خشكسالي دردشت سيستان با نگرشي اجمالي برتاثير آن درتالاب هامون
پدیدآورندگان : حسين عاقبت بخير (پديدآور)
غدير شهركي (پديدآور)
الهه سعيديان (پديدآور)
سهيل عرفاني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين همايش ملي مقابله با بيابان زايي و توسعه پايدار تالاب هاي كويري ايران
خلاصه : براي مطالعه و بررسي خشكسالي دريك منطقه وجود يك تعريف طبقه بندي و چهار چوب مناسب و اصولي بسياريضروري است از اين رو معمولا خشكساليها درغالب خشكساليهاي هواشناسي يا اقليم شناسي كشاورزي هيدرولوژيكي و اقتصادي اجتماعي مورد مطالعه قرار ميدهند براي مطالعه پديده خشكسالي وجود داده هاي مناسب و طولاني مدت پارامترهاي اقليمي و هيدرولوژيكي بسيارضروري است بدون وجود اين داده ها امكان مطالعه دراين زمينه ميسر نمي گردد بارندگي اصلي ترين عاملي است كه ايجاد گسترش و دوام خشكساليها را كنترل مي كند اما تبخير و تعرض مهمترين پارامتر اقليمي است كه ميتواند رفتارهاي خشكسالي را درهر منطقه اي بيان نمايد اما مشكلاتي كهبرسررا محاسبه تبخير و تعرق در طي تاريخ وجود داشته است موجب شده است كه بارندگي به عنوان مناسب ترين و قابل دسترس ترين پارامتر اقليمي براي ساخت و محاسبه شاخص هاي خشكسالي شناخته شود درواقع شاخصهايي كه تنها برپايه داده هاي بارندگي استوار ميب اشند درمقايسه با شاخص هاي پيچيده تر هيدرولوژيكي نتيجه بهتري ميدهند (Oladipio, 1985 .
شناسه : oai:civilica.com/Paper-DESERTWETLAND02-DESERTWETLAND02_100.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/5/22
تاریخ تغییر رکورد : 1392/10/11
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.