×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نگاهي سبك شناسانه به نثر قابوس نامه
پدیدآورندگان : علي خوشه چرخ آراني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش منطقه اي قابوسنامه
خلاصه : كتاب ارزشمند قابوس نامه معروف به «النصيحه» اثر عنصرالمعالي است كه علاوه بر اطلاعات وسيع و معلومات ژرف از جهت نثر ساده و شيوه ي دل انگيز و لطف ذوق و حسن تعبير نويسنده قابل توجه است. ايان كوشيده است با بياني ساده و موجز و به دور از هر گونه ترادف، سجع و اطناب و با كلامي روان و طبعي لطيف، فصيح و سليس در قالب كتاب ماندگار با موضوع حكمت، اخلاق و تعليم مخاطبان را به فضايل دعوت واز رذايل باز دارد. در اين مقاله به عنوان «نگاهي سبك شناسانه به نثر قابوس نامه» پس از بيان وضع نثر در قرون پنجم و ششم به بررسي ويژگي هاي نثر مرسل پرداخته و آثار مشهور منثور در قرون ياد شده ذكر و در پايان اختصاصات سبكي، نوادر لغات، تركيبات و افعل و ... قابوس نامه همراه با شواهد مثال ذكر گرديده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-GHABOOSNAMEH01-GHABOOSNAMEH01_039.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/9/7
تاریخ تغییر رکورد : 1391/9/7
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.