×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مديريت استراتژيك درامدها و پرداختهاي دولت در جهت بهبود وضعيت كسري بودجه
پدیدآورندگان : ابراهيمي , بابك (پديدآور)
مصطفي شمس الديني (پديدآور)
جواد شهركي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : پنجمين كنفرانس بين المللي مديريت استراتژيك
خلاصه : كسر بودجه در ايران و مشكلات پيش رو در اين زمينه لزوم توجه به اين معضل اساسي را نمايان مي سازد كسري بودجه از اختلاف ميان درامدها و پرداختهاي دولت به وجود مي ايد درامدهاي دولت درايران را ميتوان به سه دسته درامدهاي نفتي ، مالياتي و ساير درامدها تقسيم كرد؛ همچنين پرداختهاي دولت شامل پرداختهاي شهر و شهروندي يارانه هاي جمعي و ساير پرداختها است دراين پژوهش سعي بر انطباق اين درامدها و پرداختها جهت مديريت استراتژيك كسري بودجه بوده است با بهره گيري از نظريه ادام اسميت سعي شده است تا پرداختهاي شهر و شهروندي كه مطابق با دو وظيفه اجراي نظم و قانون و ايجاد تسهيلات عمومي در نظريه اسميت هستند با درامدهاي مالياتي انطباق داده شوند. همچنين پرداخت يارانه هاي جمعي وظيفه عدالت در نظريه اسميت با هدفمند شدن يارانه ها مديريت خواهد شد درامدهاي نفتي و مازاد درامدي كه از مديريت دو نوع پرداخت فوق به دست مي ايد را نيز مي توان جهت حفظ حاكميت دولت وظيفه چهارم دولت در نظريه اسميت استفاده كرد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICSM05-ICSM05_126.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/7/26
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/14
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.