×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تاثيركاربرد سرباره كوره بلند و ولاستونيت بر مقاومت فشاري وخمشي بتن
پدیدآورندگان : امير طريقت (پديدآور)
مهدي محمدي بيژائم (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : مهندسي عمران و توسعه پايدار
وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي عمران، معماري و توسعه پايدار شهري
خلاصه : با افزايش توليد فولاد در جهان، ميزان سرباره كوره بلند كه محصول جانبي اين صنعت است نيز متعاقبا در حال افزايش ميباشد. از آنجايي كه پژوهشهاي انجام گرفته به پتانسيل بالاي استفاده از سرباره فولاد در صنعت بتن با هر دو عنوان سنگدانه ويا ماده مكمل سيماني اشاره دارند، در حال حاضر مهمترين بخش مصرف سرباره در جهان، صنعت توليد سيمان و بتن به شمار ميرود. از چهار نوع سرباره توليدي صنعت فولاد ، سرباره كوره بلند به دليل محتواي بالاي شيشهاي خود بيشترين استفاده به عنوان ماده سيماني را دارا ميباشد. همچنين ولاستونيت كه از واكنش دگرديسي سيليس و سنگ آهك شكل ميگيرد درزمينههاي مختلف از جمله در صنعت توليد سراميك و رنگ كاربرد دارد. در چند سال اخير از اين ماده به عنوان ماده داراي خاصيت سيماني در بتن و ملات نيز بهره گرفته ميشود كه با توجه به جديد بودن موضوع، نياز به پژوهشهاي بيشتري برايشناخت بهتر نقش اين ماده بر بتن ميباشد. مقاله حاضر، كه حاوي بخشي از نتايج تحقيقي بزرگتر بر روي بتن داراي سرباره و ولاستونيت ميباشد، مطالعهاي بر روي تاثير درصدهاي مختلف جايگزيني سرباره كوره بلند و ولاستونيت به عنوان مواد جايگزين سيماني بر خواص مكانيكي بتن) مقاومتهاي فشاري و خمشي ( است. نسبت جايگزيني سرباره 05 % و نسبتهاي جايگزينيولاستونيت 0% و 25 % بودهاند. نتايج نشان ميدهد كه استفاده از ولاستونيت و سرباره موجب كاهش مقاومت فشاري بتن و افزايش مقاومت خمشي متناظر در سنين بررسي شده گرديده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICCAU01-ICCAU01_0191.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/4/29
تاریخ تغییر رکورد : 1395/10/13
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.