×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نظام پيشنهادات ابزاري مناسب براي مديريت دانش ضمني در سازمانها
پدیدآورندگان : عيسي محمدي فيروزجائي (پديدآور)
موسي يمين فيروز (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش و جشنواره استاني نظام پيشنهادها
خلاصه : نظام پيشنهادات ، تكنيكي است كه م يتوان از فكر و انديشه هاي كاركنان براي مسئله يابي، چاره جويي و حل مسائل و مشكلات سازماني بهره جست. بر اساس نظام پيشنهادات كليه كاركنان از عاليترين رده سازماني تا پايين ترين سطح آن م يتوانند پيشنهادات، ايده ها ، ابتكارات و نظرات خود رابراي رفع نارسايي هاي موجود در روند كاري و يا بهبود روشهاي انجام كار و يا افزايش كيفيت توليد و خدمات، ارائه دهند.در چند سال اخير سازمانهاي دولتي در ايران نيز، موظف شدند با تشكيل كميته پيشنهادات، نظرات و پيشنهادات كاركنان بخشهاي مختلف سازمان را جمع آوري كرده و از آنها جهت ارتقاء كيفيت خدمات خود، استفاده نمايند. از آنجا كه در حوزه مديريت دانش، بدست آوردن و پردازش دانشي كه در ذهن افرادوجود دارد (دانش ضمني) از اهميت بالايي برخوردار بوده و از طرفي كاري دشوار نيز است، به نظر مي رسد نظام پيشنهادات مي تواند بعنوان ابزاري مناسب جهت مديريت دانش ضمني كاركنان در سازمان ها بكار گرفته شود. در اين مقاله ضمن معرفي اين نظام و تاريخچه آن در جهان، وضعيت نظام پيشنهادات، مشكلات و موانع اجراي اين نظام در كشور ايران، مورد بررسي قرار گرفته و نقش آن در مديريت دانش ضمني كاركنان، مورد تجزيه وتحليل قرار مي گيرد
شناسه : oai:civilica.com/Paper-IDEASQOM01-IDEASQOM01_020.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/5/30
تاریخ تغییر رکورد : 1391/5/30
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.