×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي نگرش زنان سرپرست خانوار شهر يزد به ازدواج مجدد و عوامل مؤثر بر آن
پدیدآورندگان : فاطمه بيرانوند (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس سراسري پژوهش هاي نوين در روانشناسي و علوم اجتماعي
خلاصه : در پژوهش حاضر با توجه به اهميت نقش ازدواج مجدد در شكل گيري يك خانواده كامل و بهبود شرايط زندگي بخصوص براي خانوارهاي زن سرپرست، به بررسي نگرش زنان سرپرست خانوار تحت پوشش كميته امداد امام خميني (ره) شهر يزد به ازدواج مجدد و عوامل مؤثر پرداخته شده است. در اين مطالعه، با استفاده از روش مصاحبه عميق بدون ساختار، 30 زن سرپرست خانوار تحت حمايت اين سازمان در سه منطقه تحت پوشش، مورد مصاحبه قرار گرفتند و طي انجام اين مصاحبه ها، ضمنآشنايي با وضعيت موجود و مسايل و مشكلات آنان ، به سنجش نگرش آنان در مورد ازدواج مجدد و عوامل مؤثر بر تمايل يا عدم تمايل آنان در تصميم به ازدواج مجدد پرداخته شده است. بررسي يافته ها در اين پژوهش نشان مي دهد كه سن زن، علت قبولي سرپرستي، نيازهاي اقتصادي، نيازهاي امنيتي و فرهنگي، تعداد فرزندان، ميزان مستمري دريافتي از كميته امداد، امكانات رفاهي و تحصيلات زن با نگرش زن به ازدواج مجدد در ارتباط اند. همچنين باورهاي فرهنگي و نگرش ها و تصورات قالبي نادرست درخصوص ازدواج مجدد زنان مطلقه و بيوه، در عدم تمايل زنان سرپرست خانوار به ازدواج مجدد تاثيرگذار است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-PSCCONF01-PSCCONF01_038.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/22
تاریخ تغییر رکورد : 1395/8/22
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.