×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تكنيك هاي بهينه سازي رياضي براي تخصيص منابع در شبكه هاي راديويي هوشمند
پدیدآورندگان : -
نوع : متن
جنس : catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

وضعیت نشر : قانون يار
مشخصات فیزیکی : دیجیتالی، پی دی اف
خلاصه : کتاب اندیشه های سیاسی آیت الله نایینی نوشته ی میلاد یاوری و شهریار ربیعی، تحولات سیاسی و اجتماعی دوره ی مشروطه تا ابتدای دوره ی رضا شاه را بررسی می کند. موضوع این رساله اندیشه های سیاسی آیت الله نایینی در تطبیق با مدل روش شناسی توماس اسپریگنز و تاثیر اندیشه های ایشان بر تحولات این دوره است. مدل روش شناسی اسپریگنز دارای دو منطق اصلی بازسازی شده و درونی است که منطق بازسازی شده شامل چهار مرحله ی مشاده بحران، علل و عوامل بحران، درمان بحران و مدل حکومت آرمانی است که از منظر نایینی مهم ترین بحران استبداد در نهاد سلطنت و نوع روابط بین مردم و حکام که ایجاد کننده استبداد و مستبد هستند و علل بحران استبداد شامل علل سیاسی، فرهنگی و جامعه شناختی و درمان بحران با مدل دولت محقق و قدر مقدور مشروطه ی مشروعه سلطنتی و مدل آرمانی حکومت دولت های حق نبوی و علوی و مهدوی می باشند. سوال اصلی این رساله ناظر بر موضوع آن و منطق درونی اندیشه های سیاسی آیت الله نایینی می باشد. در بخشی از کتاب اندیشه های سیاسی آیت الله نایینی می خوانیم: آیت الله نایینی این اصل را از کتاب آسمانی قرآن کریم (نایینی از پنج آیه قرآن درباره شورا استقاده کرده است) و سیره مقدسه پیامبر بزرگوار اسلام (ص) و خطبه مبارکه نهج البلاغه اتخاذ کرده است. وی در این باره می گوید: خلفای اول هم از این اصل (مشورت) تخطی نکردند و همه پیشرفت های مسلمانان ناشی از به کار بردن این اصل است. مفاد اصل مذکور این است که تمام امور عمومی و سیاسی مسلمانان باید براساس مشورت باشد. از آن جایی که نایینی از این اصل هم بهره های زیادی در نظریه ی خود برده است، باید برداشت وی از این اصل و دلیل اثبات آن را بررسی کنیم. اگر به نحوه ی استدلال او در اثبات این اصل دقت کنیم به تدریج مفهوم آن نیز مشخص می شود. از میان ادله ای که برای اثبات اصل شورا بیان کرده است، آیه شریفه ی و شاورهم فی الامر را واضح الدلاله می داند. بنابراین توجه خود را به بررسی این آیه معطوف و بقیه ادله را به عنوان تایید آورده است و می گوید: خداوند از طریق این آیه عقل کل و نفس عصمت را مخاطب قرار دادند و به مشورت با عقلای امت مکلف فرموده اند. اما پیامبر (ص) از چه جهتی مورد خطاب قرار گرفته است و باید در چه چیز و با چه کسانی مشورت کنند؟
یادداشت :
/ میلاد یاوری ، شهریار ربیعی
عنوان از روی صفحه عنوان فایل PDF
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 788010
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/10/25
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.