×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: رساله فقه
پدیدآورندگان : عبد خدائي، غلامحسين، ۱۲۶۰-‎۱۳۵۹ش (پديدآور)
نوع : نامشخص
جنس : نسخه خطی
صاحب محتوا :

سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی

وضعیت نشر : ۱۴ - ۱۳۶۹ - هجري قمري
مشخصات فیزیکی : تهيه نسخه: نوع تهیه:وقفی شرح تهیه:تبريزي، غلامحسين (امام جمعه مشهد) قرن تهيه: سال
یادداشت :
قرن ; قرن ; سال; قرن ; قرن ; سال;:
شناسه : oai:aqlibrary.org/3110538
تاریخ ایجاد رکورد : 1397/10/27
تاریخ تغییر رکورد : 1397/10/27
ملحقات : قرن ; قرن ; سال; قرن ; قرن ; سال;:ملاحظات:کتابشناسي: رساله فارسي استدلالي مشتمل بر سه اصل تقليد، طهارت و صلات است. ايشان در اين رساله، نماز جمعه را از اهم فرايض دانسته و گفته است که قرآن مجيد در سوره جمعه به آن تاکيد بليغ فرموده و افزوده است که بيشتر فقهاي ما آن را در زمان غيبت واجب تخييري و افضل از ظهر دانسته و جمعي از بزرگان علما بر وجوب عيني آن فتوا داده‌اند و منحصر به زمان حضور امام و تسلط آن جناب ندانسته‌اند و برخي که اقامه آن را مختص به زمان امام عليه‌السلام مي‌دانند هيچ دليلي بر آن نيست بلکه دليل برخلاف آن است. بعضي از مسائل اين رساله عبارت است از: بين بول دختر و پسر شيرخوار فرقي نيست. فضله کليه پرندگان پاک است. دلالت اخبار طهارت درباره يهود و نصارا واضحتر است ولي دعوي اجماع برخي از علم مبني بر نجاست آنها اجتناب احوط و اولي است. طهارت و نجاست خون در تخم مرغ محرز نيست، وصل به سکون عيب ندارد، دليلي بر وجوب مد واجب نيست تا چه رسد به مستحب، شير ميته پاک و بر کاغذ، سجده جايز ولي اختياط در ترک است.
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.