×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مورد پژوهي اختلال رفتاري-رواني مراجع
پدیدآورندگان : علي اصغر اسدي ساخمرسي (پديدآور)
مهتاب زارع ولاشدي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس بين المللي مديريت، اقتصاد، حسابداري و علوم تربيتي
خلاصه : در اين پژوهش موردي اختلال رفتاري خانم 20ساله اي كه به مركز مشاوره مراجعه كردند. بيان داشت در سن 15سالگي ازدواج كرد،مدتي بعد از همسرش جدا شد، در حال حاضر دائماً به گذشته ميانديشد و صحنه هاي درگيري با همسرش را به خاطر مي آورد.عصبانيتش بيش از حد معمول شد، و در تنهايي موسيقي غمگين گوش ميدهد و گريه ميكند و كم اشتها ميباشد. در حالي كه الان خواستگار 22ساله اي هم دارد پدرش تمايل دارد زودتر ازدواج صورت گيرد اما خودش تمايل دارد مشكل رفتاري رواني ام حل شود. با اجراي تست MMPiدر مقياس ،ma=10 ،D=14 ،Hs=12 ،pd=12نمره قابل ملاحظه ي را كسب كرد. با انجام تكنيك آرامش عضلاني و رواني، خانواده درماني، آموزش پيش از ازدواج با 6جلسه مشاوره و رون درماني انجام گرفت با تأكيد به خانواده كه همدلي وتوجه به احساسات او داشته باشند و كنترل غير مستقيم نسبت به او داشته باشند معيارها خودكشي و افسردگي از صحبت ها و رفتار اومشاهده ميشد گريه كردن،نوار غمگين گوش كردن، از زندگي خسته شدن، جاي دور ميخواهم بروم ... حكايت و احتمال خودكشي داشت با جلسه مشاوره فردي و خانواده درماني و با تماس بعد از 0ماه از پايان جلسه مشاوره رفتار سازگاري با خانواده و خودش پيدا كرده است و با ازدواج زندگي آرام را بدست آورده است
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MEAE01-MEAE01_0582.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/12/27
تاریخ تغییر رکورد : 1396/8/27
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.