×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: جهت گيري مذهبي، شادكامي و اضطراب مرگ در سالمندان
پدیدآورندگان : نسرين غلامي مريداني (پارسامهر) (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : ششمين كنگره انجمن روانشناسي ايران
خلاصه : با توجه به روند رو به رشد جمعيت سالمندان، سعي در رفع مشكلات آنها، ازجمله مشكلات روانيشان ضروري به نظر مي رسد؛بنابراين، هدف پژوهش حاضر بررسي رابطه جهت گيري مذهبي و شادكامي با اضطراب مرگ در سالمندان استان گيلان در سال1395 بود. در اين پژوهش شركت كنندگان تعداد 85 نفر بودند كه با روش نمونه گيري در دسترس انتخاب شدند و به پرسشنامه هايجهت گيري مذهبي، اضطراب مرگ و شادكامي پاسخ دادند. يافته ها نشان دادند كه بين مولفه هاي جهت گيري مذهبي و شادكامي بااضطراب مرگ رابطه وجود دارد. مطالعه حاضر براي مثبت نگهداشتن فكر افراد جامعه اعتقادات مذهبي را امري ضروري مي داند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CIPSA06-CIPSA06_062.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1397/3/11
تاریخ تغییر رکورد : 1397/3/17
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.