×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: جذب فسفر با جاذب سنگدانه سرباره اي: بررسي ايزوترم جذب
پدیدآورندگان : امير قاسمي مقدم (پديدآور)
نادر مختاراني (پديدآور)
امير كاووسي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي برنامه ريزي، حفاظت از محيط زيست و توسعه پايدار
خلاصه : فسفر يكي از مواد مغذي اصلي متابوليكي در آب است و مقادير كم در اكثر آبهاي سطحي يافت مي شود. غلظت هاي بيش از حد فسفر بر اكوسيستم هاي آبي اثر مي گذارد و باعث يوتريفيكاسيون مي شود. در پژوهش حاضر پارامترهاي مختلفي از جمله غلظت اوليه فسفر، زمان تماس جاذب با حذب شونده و استخراج ايزوترم هاي جذب بررسي شد. نتايج نشان داد كه جذب فسفر از ايزوترم لانگمير پيروي مي كند. با استفاده از مدل لانگمير، حداكثر جذب 0/24 ميلي گرم بر گرم محاسبه شد. به طور كلي نتايج حاصل از اين پژوهش نشانداد كه مي توان از سرباره به عنوان يك نوع جاذب مؤثر جهت حذف فسفر استفاده كرد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-PCEPSD01-PCEPSD01_332.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/3/18
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/23
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.