×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مروري بر اصول طراحي ساختاري امولسيون هاي با عملكرد بالا
پدیدآورندگان : شيما معززي (پديدآور)
اميرحسين الهامي راد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي ميان وعده هاي غذايي
خلاصه : مدت زمان طولانيست كه دانش و فن آوري امولسيون ها در توليد طيف وسيعي از محصولات تجاري، از جمله مواد دارويي، مواد غذايي، مواد شيميايي كشاورزي ، روانسازها و لوازم آرايشي به كار گرفته شده اند. اكثر اين محصولات سيستم هاي امولسيوني معمولي هستند كه از قطرات يك مايع به صورت پراكنده در مايع غير قابل امتزاج ديگر تشكيل شده اند. مثل امولسيون هاي روغن در آب . اخيرا پيشرفت هاي قابل ملاحظه اي در توسعه محصولات امولسيوني با استفاده از اصول طراحي ساختاري در آنها مشاهده شده است. در اين مقاله مروري ، پيشرفت هاي اخير در تهيه امولسيون هاي ساختاربندي شده ( مثل اموسيون هاي چندگانه ، امولسيون هاي چند لايه، امولسيون هاي كلوئيدوزومي،ميكروكلاسترها، ميكرو هيدروژل هاي كروي پر شده) بررسي شده است. توليد ، ويژگي ها و پتانسيل هاي به كار گيري هر كدام از امولسيون هاي ساختار بندي شده مورد بحث قرار گرفته است. همچنين اين مقاله مروري بر پيشرفت هاي اخير در ارتباط با ايجاد قطرات امولسيون باويژگي هاي خاص ( اندازه ، بارالكتريكي، ويژگي هاي بين سطحي و حالت فيزيكي ) دارد. اخيرا پيشرفت هاي قابل ملاحظه اي در توسعه محصولات امولسيوني با استفاده از اصول طراحي ساختاري در آنها مشاهده شده است. توليد ، ويژگي ها و پتانسيل هاي به كار گيري هر كدام از امولسيون هاي ساختار بندي شده مورد بحث قرار گرفته است. در حال حاضر امولسيون هاي مرسوم قديمي به طور گسترده اي در صنعت استفاده مي شوند زيرا آسانتر ساخته شده و كم هزينه ترند از طرفي امولسيون هاي ساختاربندي شده جهت كاربردهاي مطمئن تري چون آزاد سازي كنترل شده و بهتر تركيبات زيست فعال، بهبود پايدار سازي شيميايي و فيزيكي تركيبات، انكپسوله كردن و بهبود بافت مناسبتر هستند
شناسه : oai:civilica.com/Paper-FNCSF01-FNCSF01_100.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/4/21
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/8
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.