×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي مجدد وضعيت لرزه زمين ساختي بلوك لوت
پدیدآورندگان : نسرين اميرمطلبي (پديدآور)
محمد رضا قيطانچي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : اولين همايش انجمن زمين شناسي ايران
خلاصه : ‏كشور ايران از نظر لرزه خيزي يكي از سرزمين هاي فعال جهان مي باشد و توزيع كانون سطحي زلزله ها حاكي از وجود گسلها و پهنه هاي تكتونيكي فعال و پيچيده در اين منطقه مي باشد. افزايش ‏و تجمع نيروها در فلات ايران، در اثر حركت شبه جزيره عربستان به سمت شمال شرق و حركت شبه قاره هند به سمت شمال سبب عمده زلزله خيزي منطقه شده است. لرزه خيزي فلات ايران و مناطق مرزي، طي سالهاي گذشته با تجزيه و تحليل زمين لرزه هاي موجود ناحيه، مورد بررسي قرار گرفته است. اين قسمت از كمربند آلپ - هيماليا كه از نظر تكتونيكي فعال است، بصورت يك باند پهن از لرزه خيزي پراكنده تعريف شده و شامل كمر بندهاي فعال متعددي است كه بلوكهاي نسبتأ ثابت كوچكي را ايجاد كرده اند. سه زون اصلي ناپايدار در فلات ايران تشخيص داده ‏شده ‏است كه عبار تند از: [ادامه در متن مقاله]
شناسه : oai:civilica.com/Paper-SGSI01-SGSI01_010.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1385/5/9
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/6
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.