×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تئوري ها و روابط انتقال رسوب
پدیدآورندگان : حجت كرمي (پديدآور)
نويد آقاجاني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : مهندسي و مديريت منابع آب
وضعیت نشر : هفتمين كنگره ملي مهندسي عمران
خلاصه : علم انتقال رسوب در مورد ارتباط مابين آبهاي جاري و ذرات رسوب بحث ميكند. بر طبق تئوري انتقال،بار كل متشكل از مجموع بار بستر و بارمعلق ميباشد.عموما، نرخ انتقال بار بستر رودخانهها در حدود 5 تا 55 درصد بار معلق است.در مورد اهميت شناسايي بار بستر بايد گفت بسياري ازفرمولهاي مطرح در بحث انتقال رسوب،عمدتا به منظور بررسي چگونگي انتقال بار بستر ارائه شدهاند.بار معلق نيز به رسوباتي اطلاق ميشود كه بهواسطه مولفه به سمت بالاي جريان آشفته،در آبراهه به صورت معلق باشند و در مدت زمان قابل توجهي نيز به همين صورت باقي بمانند. در اين مقاله سعي بر اين بوده است كه تمامي تئوريها و روابط انتقال رسوب مورد استفاده دررودخانههاي ايران آورده شود
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCCE07-NCCE07_0336.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/7/16
تاریخ تغییر رکورد : 1395/6/28
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.