×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مقيسه روش هاي مختلف استخراج و تعيين مقدار فنول و فلاونوئيد كل در گياه Anabasis setifera
پدیدآورندگان : مريم محمدي (پديدآور)
مهناز علايي (پديدآور)
ايمان باجلان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : سومين همايش ملي گياهان دارويي و كشاورزي پايدار
خلاصه : هدف از اين تحقيق بررسي روش هاي استخراج هيساندن و سوكسوله به همراه دو حلال استخراجي متانول و استون بر ميزان استخراج تركيب هاي فنولي و فلاونوئيدي كل، از بخش هاي هواي Anabasis setifera (متعلق به خانواده چغندر) مي باشد. براي آزمايش هاي فيتوشيميايي از روش هاي مرسوم استفاده شد. محتوي فنول كل با بكاربردن روش فولين- سيوكالتو با اسپكتروفتومتر تخمين زده و محتوي فلاونوئيد كل بوسيله رنگ سنجي آلومينيوم كلريد اندازه گيري شد. همچنين كارآيي روش هاي استخراجي فنول و فلاونوئيدها، نانن ها، ساپوتين ها و ترينوئيدها، همچنين نتايج نشان داد كه حلال متانول بيشترين مقدار تركي بهاي فلاونوئيدي را استخراج كرد و خيساندن بيشترين كارايي را براي استخراج تركيب هاي فنولي كل نشان داد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MPSA03-MPSA03_248.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/10/20
تاریخ تغییر رکورد : 1394/10/20
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.