×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نقش منابع هوشمند در مديريت دانش
پدیدآورندگان : مريم خيرخواه (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش ملي مديريت درون سازماني و برون سازماني
خلاصه : دانش، دارايي واقعي سازماني است كه بر اساس اصول بازار آزاد فعاليت مي كند و بر يكپارچگي در بخش ها و اصول خود تاكيد دارد. چون مديريت دانش با ابزارهاي فني و ارزش هاي انساني چندگانه سر و كار دارد مي تواند نشان دهد كه چگونه سازمان هاي آموزشي، سازمان هاي هوشمند، و اصولا مديريت سازماني مي توانند فرايندهاي خود را از طريق استفاده از يك رهيافت دانش مدار مجددا طراحي نمايند. عوامل هوشمند (ارزش هاي انساني) و ابزارهاي فني قادر هستند. مبنايي براي كارآيي بلند مدت سازماني دستگاه هايي كه مي خواهند مديريت دانش را نهادينه سازند، فراهم كنند. مديريت دانش بصورت روزافزون سودمندتر مي گردد، زيرا مديريت ارزش، سيستم هاي هوشمند و عوامل هوشمند را مدنظر قرار مي دهد. در خلال دهه گذشته، اين آگاهي روزافزون حاصل گرديده كه سازمان ها بايد سرمايه معنوي و ابزارهاي فني خود را كه در قلمرو اطلاعات قرار دارند به درستي مديريت نمايند، يعني اينكه افراد و سيستم هاي اطلاعاتي، به صورت كارا، به كارگرفته شوند. بر طبق بعضي از اظهارنظرها (استوارت، 19997، ويگ، 1997)، مديريت دانش به عنوان يك متدولوژي براي توليد، حفظ، و بهره برداري از تمام امكانات مجموعه عظيمي از دانش است كه هر سازماني در فعاليت هاي روزانه خود از آنها سود مي جويد. ديدگاه ديگري وجود دارد كه مديريت دانش را به عنوان مجموعه اي ازفرآيندها توصيف مي كند كه از توليد، توزيع، و بهره برداري از دانش بين عوامل مرتبط هوشمند و ابزارهاي فني، چون تكنولوژي اطلاعات و سيستم هاي حمايت از تصميم گيري، حمايت مي نمايد (ليبوتيس و ولكاكس، 1997). بعضي سازمان ها، علاقه زيادي به اجراي فرايندها و فنون مديريت دانش نشان مي دهند و حتي شروع به گزينش مديريت دانش به عنوان بخشي از استراتژي حرفه خود كرده اند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-BMCONF01-BMCONF01_005.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/7/29
تاریخ تغییر رکورد : 1396/7/29
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.