×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي عددي عملكرد حرارتي مبدل هاي حرارتي پوسته و لوله همراه با نانوسيال به عنوان سيال عامل در شرايط مرزي مختلف
پدیدآورندگان : سلمان سيمين (پديدآور)
حسن محمدي (پديدآور)
عباس صفايي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : اولين همايش ملي سيستمهاي انرژي
خلاصه : در اين مقاله به بررسي تاثير نانوسيال بر انتقال حرارت و افت فشار در مبدل حرارتي پوسته و لوله پرداخته مي شود. براي اين بررسي از سه نانوسيال آب/اكسيد روي، آب/اكسيد تيتانيوم و آب/اكسيد آلومينيوم استفاده مي شود. همچنين در اين بررسي كسر حجمي نانوسيالات از 1 تا 4 درصد تغيير مي كند. در اين تحقيق تاثير نوع و كسر حجمي نانوسيال ها و همچنين تاثير فلاكس جرمي و اختلاف دماي بين سيال درون لوله و پوسته بر انتقال حرارت و افت فشار بررسي مي شود. در اين مقاله از نرم افزار فلوينت براي شبيه سازي استفاده شده است و همچنين شبيه سازي به صورت سه بعدي صورت گرفته است.نتايج نشان ميدهد كه با افزايش كسر حجمي ضريب انتقال حرارت جابجايي اجباري افزايش مي يابد. همچنين با افزايش كسر حجمي ميزان افت فشار نيز افزايش مي يابد. همچنين نتايج نشان مي دهد كه ضريب انتقال حرارت جابجايي اجباري براي نانوسيال آب/اكسيدآلومينيوم بيشترين و براي نانوسيال آب/اكسيد روي كمترين مي باشد. همچنين نوع نانوسيال تاثير چنداني بر افت فشار ندارد. قسمتي ديگري از نتايج نشان ميدهد كه با افزايش سرعت وروردي ميزان انتقال حرارت و افت فشار افزايش مي يابد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCENS01-NCENS01_066.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/7/4
تاریخ تغییر رکورد : 1396/7/4
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.