×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نماز، روزه و قرآن درديوان عطار
پدیدآورندگان : فاطمه رياحي (پديدآور)
محبوبه خراساني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش ملي ادبيات غنايي
خلاصه : نماز، روزه و قرآن با همه رمز و رازش از والاترين جلوه هاي هنري، خلاقيت ذهني و ديدنيترين تابلوهاي انديشه و احساسي شاعر عارف است.دراين مقاله به تجزيه و تحليل اشعار متأثر از نماز، روزه و قرآن پرداخته شده تا مشخص شود اينگونه اشعار به چه ميزان و با چه بينشيبه كار رفته است.نتايج اين پژوهش نشان مي دهد عطار عبادت (نماز،روزه وقرآن) را به دو صورت دراشعارش به كاربرده است، يكي همان معنا و مفهومياست كه با دين و شرع مطابق است و ديگري در معناي ادبي و خيال پرداز آنهاست، يعني اين اعمال را با معجون عشق آميخته است ومعناي جديدي به آن بخشيده است كه اين كاربرد به مراتب زيباتر و دلنشين تر است كه تغيير در معناي ظاهري عبادت نشان دهندهاعتراض به جامعه متظاهر و رياكار آن دوره است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-LYRICLIT01-LYRICLIT01_145.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/11
تاریخ تغییر رکورد : 1396/9/11
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.