×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: شهروندان، حقوق شهروندي و مشاركت
پدیدآورندگان : سيده مهسا احقر (پديدآور)
محمدعلي محمدي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس سالانه پژوهش هاي معماري، شهرسازي و مديريت شهري
خلاصه : شناخت حقوق شهري شهروندان باعث افزايش مشاركت بين ساكنين يك شهر و محله شده كه باعث بهبود كارايي ، تخصيص هزينه ها و بالاتر رفتن كيفيت زندگي شهروندان مي گردد.در اين مقاله ابتدا سعي به تعريف شهروندان، حقوق شهروندي و مشاركت داريم وسپس رابطه و تاثير آنها را بر يكديگربيان مي كنيم و بررسي ميكنيم كه با شناخت حقوق شهروندي مشاركت نيز افزايش مي يابد.با توجه به اينكه شهروندي فعال كسي است كه مشاركت را حق خود مي داند .حقوق شهروندي رابطه دولت و شهروندان را مشخص مي كند. حقوق شهروندي مورد نظر ما همان قواعدي است كه مرتبط با شهرداري(دولت) مي باشد. پس حقوق شهروندي درظرفيت مشاركت مردم اثر دارد. بنابراين قطعاً آگاهي از آن نيز بر ميزان مشاركت اثرگذار است.در نتيجه با افزايش مردم از حقوق شهروندي خود مي توانيم سطح مشاركت را افزايش داد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-AUUM01-AUUM01_248.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/11/5
تاریخ تغییر رکورد : 1395/11/5
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.