×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: نقش برنامه ريزي شهري و مديريت بحران در كاهش آسيب هاي ناشي از زلزله در شهرها
پدیدآورندگان : غريب بناوند (پديدآور)
مجتبي سفلائي شهر بابك (پديدآور)
صفر قائد رحمتي (پديدآور)
محمد محمدي كيش (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس بين المللي توسعه پايدار و عمران شهري
خلاصه : براي پيشگيري از وقوع و يا كاهش اثرات زلزله علاوه بر مباحث فني با مديريت بحران و برنامه ريزي چگونگي مقابله به بحران هاي ناشي از زلزله نيز مواجه هستيم و اگر مسائل ناشي از بحران يش بيني نگردد هزينه بازسازي و ترميم صدمات ناشي از بحران بسيار بالا خواهد بود.مخاطرات طبيعي در مناطق مختلف امروزه يكي از دغدغه هاي مسئولان و برنامه ريزان است.برنامه ريزي و طراحي فيزيكي شهرها امروزه در كشورهاي توسعه يافته به گونه اي است كه آثار و نتايج ناشي از مخاطرات طبيعي را عملا با كاهش مواجه نموده و بهترين مسير براي رويارويي و مقابله با سوانح و مخاطرات طبيعي مي دانند.با توجه به اينكه ايران از نظر توپوگرافي و موقعيت جزو 10 كشور بلاخيز دنياست. ضعف برنامه ريزي و اجراي طرح هاي مختلف شهري تاكنون خسارات جبران نا پذيري به اقتصاد ايران تحميل نموده است دانش برنامه ريزي شهري با تكيه بر داده هاي جغرافيايي مي تواند با تبيين اصول و مفاهيم خود و با استفاده از اين داده ها اثرات اين گونه بلايا را تا حد زيادي تقليل دهد و مديريت بحران مي تواند با استفاده از اين داده ها اصول مديريتي لازم جهت كاهش آسيب پذيري شهرها در برابر اين حوادث را به اجرا در آورند.اين مقالع سعي بر آن دارد تا ضمن بيان چگونگي ساز و كارهاي تاثير برنامه ريزي شهري و مديريت بحران در كاهش آسيب پذيري شهرها در مقابله با زلزله را مورد تجزيه و تحليل قرار داده و به برخي راهكارها در اين خصوص اشاره نمايد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCSDUS01-NCSDUS01_063.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/10/30
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.