×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: استفاده از 5 پسماند 'گياهي جهت ساخت نانوذرات
پدیدآورندگان : رضا ابوالقاسمي (پديدآور)
مريم حقيقي (پديدآور)
موسي سلگي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : كنفرانس علوم كشاورزي و محيط زيست
خلاصه : نانوذرات روي كاربرد وسيعي در زيست واكنشگرها، اپتيك، مكانيك، مغناطيس و انرژي، پزشكي و بهداشتي دارد. براي ساخت نانوذرات روي ازروش ه اي فيزيكي شيميايي استفاده مي شود كه داراي مشكلاتي از قبيل آلودگي محيط زيست، هزينه بر و پيچيده بودن فرآيند سنتز است. با توجه به وابستگي خصوصيات جديد و كاربردهاي بالقوه تركيبات نانو به شكل و ساختار، مطالعات زيادي جهت كنترل سنتز نانوساختارها بامورفولوژي هاي متنوع صورت گرفته است. در اين پژوهش از پسماندهاي گياهي براي توليد نانوذرات روي، بمنظور كاهش اثرات زيست محيطي روش هاي شيميايي توليد، استفاده شده است. به همين دليل استفاده از گياه در مسير توليد نانوذرات براي حفظ محيط زيست با اهميت است. از پسماندهاي گياهي ختمي، كاسني، آويشن، مشگك و گل محمدي با محلول استات روي براي سنتز نانوذرات روي استفاده شد. براي ارزيابيتشكيل نانوذرات روي از روش تشخيص رنگ، دستگاه هاي اسپكتروفتومتر UV-VIS ، اسپكتروفتومتر FTIR ، XRD و SEM استفاده شد.نتايج حاصل از چندين آزمايش با استفاده از نسبتهاي حجمي مختلف )عصاره پسماندهاي گياهان دارويي و محلول استات روي( به همراه استات روي بعنوان شاهد نشان داد كه پسماند مشگك و آويشن توانايي توليد نانوذرات روي را دارند
شناسه : oai:civilica.com/Paper-FNCAES01-FNCAES01_338.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/2/25
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/23
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.