×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي مسائل رواني-اجتماعي والدين كودكان عقب مانده ذهني
پدیدآورندگان : ابوالقاسم يعقوبي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

توصیفگر : والدين
مسائل رواني-اجتماعي
كودكان عقب مانده ذهني
بررسي
وضعیت نشر : دانشكده روانشناسي و علوم تربيتي علامه طباطبايي ، ، ‭۱۳۷۳‬
مشخصات فیزیکی : ‮‭۱۳۳‬ص.‬
خلاصه : هدف این تحقیق آگاهی در زمینه بررسی مسائل روانی - اجتماعی والدین دارای کودک عقب مانده ذهنی می باشد. از فرضیات این تحقیق عبارت است از: - بین میزان تعامل روانی - اجتماعی والدین دارای کودک عقب مانده ذهنی و میزان تعامل روانی - اجتماعی والدین کودکان عادی تفاوت وجود دارد. - نگرش و ادراک پدران در باره عقب ماندگی ذهنی فرزند، مثبت تر از نگرش و درک مادران می باشد. در این تحقیق به منظور جمع آوری اطلاعات از پرسشنامه محقق ساخته استفاده شده است. نتایج این تحقیق نشان داد که: - بین میزان تعامل روانی، اجتماعی والدین دارای کودک عقب مانده ذهنی و میزان تعامل روانی و اجتماعی والدین کودکان عادی تفاوت معناداری دیده نشد و میزان تعامل روانی و اجتماعی پدران دارای کودک عقب مانده ذهنی نیز بیشتر از مادران اینگونه کودکان می باشد
یادداشت :
/ابوالقاسم یعقوبی
؛استاد راهنما: حسن احدی
؛استاد مشاور: علی دلاور
کتابنامه: ص.‭۱۳۳ - ۱۲۹ ‬
شناسه : 436409
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/9/17
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.