×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: زبان شعر، زبان دوم
پدیدآورندگان : غلامحسين عمراني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش ملي پژوهشهاي نوين در زبان و ادبيات فارسي
خلاصه : زبان شعر، نوعي زبان خاص است كه » از يك ساحت تجربي و معنايي ويژه سخن مي گويد و صورت آن از معنايش جدايي ناپذير است و اگر آن را به هر گونه ي زبانيِ ديگري برگردانيم و معناي بيتي يا غزلي را بخواهيم جدا از صورت آن برسانيم چنين ب رداشت و تفسيري هرگز نمي تواند آن معناي اصلي را آنچنان كه در صورت ويژه ي آن نهفته است به ما برساند « متكلم، مخاطب و خواننده – خود – بايد به درون متن راه يابد و معناي نهايي را دريافت نمايد . براي فهم شعر بايد به درون اثر راه جست . هر يك از آثار ادبي، خاصه آثار هنري شعر – خود – جهاني است كه به مثابه جان است . اين مقاله، گزارشگر زبان شعر در خاستگاه علمي و ادبي آن است و در قلمرو معنا، حقيقت شعر را پديدار مي سازد . پانهادن در قلمرو زبان شعر، پانهادن در عالم ديگري است كه هيچ شباهتي كه عالم عادي و مادي ندارد .
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCNRPL01-NCNRPL01_035.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1387/3/9
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/7
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.