×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كاربرد پوشش هاي خوراكي برافزايش طول عمر خيار در طول دوره انبارماني
پدیدآورندگان : سحر صداقت (پديدآور)
مجيد راحمي (پديدآور)
محسن رمضاني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : نهمين كنگره علوم باغباني ايران
خلاصه : به منظور بررسي اثر برخي از پوشش هاي خوراكي بر عمر انباري دو رقم خيار خاردار، آزمايشي در قالب فاكتوريل به صورت طرح كامل تصادفي طراحي شد. در اين مطالعه، سه تيمار پوشش خوراكي(روغن زيتون، روغن بادام و پارافين مايع) استفاده شد. همچنين برخي از آنها در پاكت هاي قهوه اي رنگ پيچانده شدند در نهايت تمام تيمارها در سيني پلاستيكي سفيد با 8 سوراخ به قطر 5 ميلي متر بسته بندي شده و تيمار شاهد فقط در سيني پلاستيكي قرار داده شد. بسته ها در دماي 19 درجه سانتي گراد و رطوبت نسبي 85-90% به مدت 14 روز در انكوباتور قرار گرفتند. نتايج نشان داد كه پوشش دار كردن خيار خاردار با روغن بادام در مقايسه با ديگر تيمارها و شاهد كمترين كاهش وزن راداشت. همچنين رقم تيبا سفتي بالاتري نسبت به رقم كوراژ نشان داد. تيمار پوشش كاغذي در هر دو رقم بيشترين ΔE اختلاف رنگ را نشان داد كه تفاوت معني داري را با ساير پوشش هاي خوراكي داشت.بنابراين ميتوان نتيجه گرفت كه پوشش خيارهاي خاردار با پوشش هاي خوراكي يهترين ظاهر و درخشندگي را نشان دادند. پوشش ها علاوه بر كاهش ازدست دادن ،باعث تاخير در تجزيه كلروفيل و نرم شدن در بافت خيارها مي شوند
شناسه : oai:civilica.com/Paper-BAGHBANI09-BAGHBANI09_434.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1397/2/21
تاریخ تغییر رکورد : 1397/3/1
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.