×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تاثير غلظت اوليه كادميوم و نانوذرات آهن بر جذب كادميوم روي نانوذرات آهن
پدیدآورندگان : زهرا غفاري (پديدآور)
محمدحسين داوودي (پديدآور)
مهدي رشتبري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي حفاظت و برنامه ريزي محيط زيست
خلاصه : آلودگي خاك با عناصر سرب و كادميوم يكي از مهمترين آلودگي هاي زيست محيطي در بسياري از كشورها است. به منظور فائق آمدن بر اين مشكلات، فناوري هاي جديد، نظير جذب سطحي آنها توسط مواد جاذب مورد توجه قرار گرفته است. اين پژوهشنيز با بررسي نقش نانو ذرات آهن در پاكسازي كادميوم از محيط صورت گرفته است. بدين منظور پس از سنتز نانوذرات آهن صفر به روش بور هيدريد، مقادير 0/025و0/05و0/1گرم نانو ذرات انتخاب كرده و به 15 ميليليتر از محلول كادميوم با غلظتهاي اوليه 10و25و50و75و100و200و300و400و500 ميليگرم در ليتر اضافه شد. در دامنه غلظت انتخاب شده براي كادميوم، با افزايش غلظت، كارايي حذف كاهش داشته ولي با افزايش نانوذره اين كاهش در غلظتهاي بالاتر اتفاق افتاده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NATURE01-NATURE01_630.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/1/31
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.