×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: جراحي
پدیدآورندگان : خليل اعلم الدوله فرزند عبدالباقي اعتضاد الاطباء، ثقفي ف:سال 1364 ق، -1 (پديدآور)
نوع : متن
جنس : نسخه خطی
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مجمع ذخایر اسلامی (کدنا)

توصیفگر : طب
وضعیت نشر : سده 14 ق
مشخصات فیزیکی : 16×10
یادداشت : ,كتابي است در پزشكي كه «دكتر آلبو فرانسوي» در عصر ناصرالدين شاه قاجار در مدرسه دارالفنون آن را تدريس نموده و دكتر اعلم الدوله آن را از فرانسه به فارسي ترجمه نموده است. اين كتاب در 8 فصل تنظيم گشته است. احتمالاً اين كتاب چاپ سنگي شده باشد. عناوين آن بدين ترتيب است: اول:فصد؛ دوم:حجامت؛ سوم:ارسال علق؛ چهارم:ادويه موضعه؛ پنجم:اماله و شستشوها و ساير اقسام؛ ششم:تزريقهاي تحت جلدي؛ هفتم:در نوارپيچي ها؛ هشتم:در قطع و بخيه., خط شكسته نستعليق,حواشي نسخه مربوط به متن مي باشد و برگهايي از آن افتاده است. نسخه رطوبت ديده و فرسوده گرديده است، عنوانها و نشانيها مشكي، نوع كاغذ فرنگي.,فرنگ فرانسه/فارسي، تهران:انتشارات ارديبهشت؛ مؤلفين كتب چاپي فارسي و عربي، مشار، ج 3، ص 24.,* chirurgie 1. در نسخه چنين است و صحيح آن «خواهد» مي باشد. 2. در نسخه چنين است و صحيح آن «ظرفي» مي باشد.
شناسه : oai:zakhair.net/018543
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/5/31
تاریخ تغییر رکورد : 1389/5/31
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.