×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تنوع زيستي و بررسي پوشش گياهي دره هاي سه گانه خان، نژ و دولاما
پدیدآورندگان : رقيه قناعت دوست (پديدآور)
فاطمه طاعي نيا (پديدآور)
عبدالله حسن زاده قورت تپه (پديدآور)
فرشيد فروزين (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : دومين همايش ملي تنوع زيستي و تاثير آن بر كشاورزي و محيط زيست
خلاصه : دره شهدا با وسعتي معادل 5107/3 هكتار و با مختصات جغرافيايي 30'15 37˚ تا 25 23 37˚ عرض شمالي و 5 '2 45˚ تا 24'16 45˚ طول شرعي در جنوب شهرستان اروميه قرار گرفته است. اين منطقه داراي ارتفاع 1420 و حداكثر 2400 متر مي باشد. اين ناحيه به دليل خصوصيات اقليمي، پتانسيل بالاي عوامل اكولوژيك پوشش گياهي انبوه و خاص خود را دارد. فلور منطقه شامل 263 گونه گياهي متعلق به 55 تيره و 166 جنس شناسايي شد. بزرگترين تيره، تيره بقولات (Fabaceae) و بزرگترين جنس، گونه با 13 گونه از تيره بقولات مي باشد. شكل هاي زيستي عمده منطقه به صورت تروفيت و ه مي كريپتوفيت مي باشند. بيشترين پراكنش جغرافيايي گياهان با 68 درصد مربوط به منطقه ايران - توراني است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NSBDIAE02-NSBDIAE02_036.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/2/22
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/20
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.