×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مقايسه نگهداري ذهني مقدار مايعات و مقدار خمير در كودكان عقب مانده آموزش پذير با كودكان عادي در مقطع ابتدايي
پدیدآورندگان : نادر باقري تهيه و تدوين عباس سواركار و علي زارعي كلات؛ به راهنمايي علي محمد برادران رفيعي (پديدآور)
نادر باقري (پديدآور)
علي محمد برادران رفيعي (پديدآور)
عباس سواركار (محقق)
علي زارعي كلات (محقق)
نوع : تصوير
جنس : پايان نامه
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی

توصیفگر : عقب مانده--آزمونها و روانشناسي--نمونه پژوهي
كودكان عقب مانده--نمونه پژوهي
كودكان عقب مانده--روانشناسي--نمونه پژوهي
وضعیت نشر : مشهد : كارشناسي(دانشگاه فردوسي مشهد، دانشكده علوم تربيتي و روانشناسي) ؛ ‎۱۳۷۵
خلاصه : در ابتدا محقق طرح تحقيق و بيان مسأله و تعريف موضوع تحقيق راآورده است و هدفهاي کلي از تحقيق را توسعه و تأئيد تحقيقات انجام شده قبلي در زمينه نگهداري ذهني کودکان عقب مانده آموزش پذير و همچنين استفاده از نتايج تحقيق براي رهنمودهاي علمي معلمان و آموزشياران در شيوه‌هاي آموزشي و اصلاح و رفع نواقص شيوه‌هاي آموزشي قبلي ذکر مي‌کند، سپس روش انجام تحقيق را باليني و ازنوع شبه تجربي مي‌داند. اهميت و ارزش تحقيق و محدوديتهاي آن را ذکر مي‌کند. سپس به تعريف واژه‌ها و اصطلاحات مي‌پردازد. فصل بعدي به ادبيات مربوط به موضوع تحقيق اختصاص دارد. در فصل اول دربيان کلي مسأله، ابتدا خصوصيات مرحله در نظام ژنتيکي به تفصيل ذکر مي‌شود و هر مرحله داراي شرايط و ملاکهايي است. سپس نظريه پياژه رادر ارتباط با دوره‌ها و مراحل تحول رواني ذکر نموده است، که مراحل تحول رواني شامل: دوره حسي ـ حرکتي، دوره تهيه و استقرار عمليات منطقي عيني، دوره عمليات منطقي صوري مي‌باشد. استدلالهايي که کودکان در رابطه با نگهداري ذهني بکار مي برند، عبارتند از: استدلال اين هماني، بازگشت پذيري، جبران فصول آخر اختصاص به يافته‌ها و تجزيه و تحليل آنها و پيشنهادات دارد
مخاطب : خاص
شناسه : 93079
مکان : مخزن بسته
شرایط دسترسی : سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/2/5
تاریخ تغییر رکورد : 1397/3/6
ملحقات : ملزومات سيستم: ويندوز 98+ ؛ با پشتيباني متون عربي؛ IE6+شيوه دسترسي: شبکه جهاني وبعنوان از روي صفحه عنوان گرفته شده است داده هاي الکترونيکيه، ‎۷۴ص.: جدول، نمودار. کتابنامه: ص. ۶۵-‎۶۶.
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.